Wykład Pani Profesor Sławomiry Wronkowskiej pt.: „Zygmunt Ziembiński »Gandhi«”

Plakat wydarzenia zawierający tytuł wykładu, zdjęcie prof. Wronkowskiej, godzinę i miejsce wydarzenia, a także kody QR zawierające linki do książki i transmisji wykładuSerdecznie zapraszamy na wykład Pani Profesor Sławomiry Wronkowskiej pt.: Zygmunt Ziembiński »Gandhi«”. Wykład poświęcony będzie przypomnieniu niezwykłej osoby w dziejach UAM, twórcy poznańskiej szkoły teorii i filozofii prawa, Profesora Zygmunta Ziembińskiego, którego prace naukowe, w tym słynna „Logika praktyczna”, kształtowały wiedzę i kulturę prawną wielu pokoleń młodzieży akademickiej. Profesor stworzył wyjątkowe seminarium, w którym uczestniczyli przyszli prawnicy, filozofowie, socjologowie, ludzie sztuki i polityki. Wykład połączony będzie z promocją książki pt.: „Zygmunt Ziembiński »Gandhi«” autorstwa Profesor Sławomiry Wronkowskiej. Ukazano w niej trzy role Profesora: badacza oraz autora oryginalnych koncepcji naukowych, nauczyciela i wychowawcy młodzieży, a także twórcy szkoły naukowej.

Wykład odbędzie się 20 czerwca o godz. 17.00 w Auli Profesora Zygmunta Ziembińskiego w Collegium Iuridicum Novum przy al. Niepodległości 53.

Na plakacie wydarzenia znajduje się kod QR umożliwiający dostęp do wersji elektronicznej publikacji. Wykład będzie transmitowany na kanale Wydziału Prawa i Administracji na platformie Youtube. Bezpośredni dostęp do transmisji można uzyskać za pośrednictwem kodu QR znajdującego się na plakacie wydarzenia.

Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z publikacją i udziału w wydarzeniu!

Ten wpis został opublikowany w kategorii Konferencje i seminaria, Wydarzenia i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.