Dział tematyczny „Zygmunt Ziembiński 1920-2020” w Ruchu Prawniczym, Ekonomicznym i Socjologicznym

Okładka numeru 2/2023 czasopisma RPEISNa stronie Ruchu Prawniczego, Ekonomicznego i Socjologicznego ukazał się numer 2/2023 czasopisma, w którym znaleźć można dział tematyczny „Zygmunt Ziembiński 1920-2020”, na który składają się teksty w języku angielskim, będące pokłosiem konferencji naukowej poświęconej prof. Ziembińskiemu, która odbyła się na WPiA UAM w październiku 2022 r. Są to następujące pozycje:
📒 Sławomira Wronkowska (UAM): Introduction;
📒 Jan Woleński (Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie): Theory or philosophy of law?;
📒 Leszek Leszczyński (UMCS): A developed conception of the sources of law: the context of the role of political justification, custom and precedent;
📒 Marek Zirk-Sadowski (Uniwersytet Łódzki): Evaluative utterances in Zygmunt Ziembiński’s theory of law;
📒 Andrzej Bator (Uniwersytet Wrocławski): Zygmunt Ziembiński’s concept of the legal norm from a structuralist perspective;
📒 Marzena Kordela (UAM): Values in Zygmunt Ziembiński’s theory of legal interpretation: sources;
📒 Mikołaj Hermann (UAM): Conventional acts and their normative consequences: controversies over the Poznań concept of conventional acts.
Zachęcamy do lektury czasopisma, a także do zapoznania się z książką Zygmunt Ziembiński »Gandhi«” autorstwa Pani Profesor Wronkowskiej oraz wykładem jej dotyczącym!
Ten wpis został opublikowany w kategorii Publikacje i oznaczony tagami , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.