Pobyt badawczy mgr. Mateusza Grabarczyka w European University Institute we Florencji

Zdjęcie frontowe Villa Salviati, siedziba Wydziału Prawa EUI

Villa Salviati, siedziba Wydziału Prawa EUI

W lutym br., mgr Mateusz Grabarczyk odbył miesięczny staż naukowy na Wydziale Prawa, European University Institute we Florencji (EUI), pod opieką Prof. Sarah Nouwen.

Podczas pobytu, Pan Magister pracował nad projektem zat. Sąd nad niezawisłością sędziowską – odpowiedzialność sędziów z perspektywy sprawiedliwości tranzycyjnej.

Widok na Badia Fiesolana, główny budynek EUI

Badia Fiesolana, główny budynek EUI

Projekt ma za zadanie zbadanie możliwości ponoszenia odpowiedzialności przez sędziów w ramach sprawiedliwości tranzycyjnej. W szczególności poprzez stworzenie normatywnego modelu rozliczeń, który mógłby mieć zastosowanie do różnego rodzaju tranzycji. Pobyt był okazją do prowadzenia badań w bogatych zasobach tamtejszej biblioteki, udział w seminariach i workshopach, a także do konfrontacji dotychczasowych wyników badań w trakcie spotkań z pracownikami i doktorantami EUI.

mgr M. Grabarczyk na tle panoramy Florencji

Panorama Florencji

Pobyt badawczy był realizowany w ramach projektu badawczego finansowanego przez Narodowego Centrum Nauki – Preludium 20; tytuł projektu: Sąd nad niezawisłością sędziowską – odpowiedzialność sędziów z perspektywy sprawiedliwości tranzycyjnej, (2021/41/N/HS5/02006).

Ten wpis został opublikowany w kategorii Granty i staże naukowe i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.