Praca zbiorowa pt. „Theory of Legal Evidence – Evidence in Legal Theory”

Okładka publikacji. U góry na niebieskim tle znajdują się nazwiska autorów. Niżej, na tle granatowym, widnieje tytuł publikacjiZ radością informujemy, że pod redakcją dr. Macieja Dybowskiego i dr. Vereny Klappstein ukazała się w prestiżowej serii „Law and Philosophy Library”, vol. 138, praca zbiorowa pt. „Theory of Legal Evidence – Evidence in Legal Theory”.

Książka porusza teoretyczne problemy dotyczące dowodów w prawie. Dokonano w niej przeglądu wybranych teoretycznych ról, jakie odgrywa pojęcie dowodu oraz poddano analizie ich relacje i wzajemne powiązania. Treść książki podzielona jest na trzy części: (1) dowody w epistemologii i filozofii nauki, która koncentruje się na metodologiach dowodowych i problemie dowodu w naukach prawnych; (2) dowody w teorii prawa i filozofii prawa, gdzie szczególną uwagę zwraca się na wzajemne oddziaływanie między dowodami, rozumowaniem prawnym i mocą wiążącą takiego rozumowania; oraz (3) dowód w postępowaniu dowodowym, w którym badane są problemy teoretyczne dotyczące świadków, opinii biegłych, wyjaśnień oskarżonego, dowodów statystycznych oraz dowodów neuronaukowych.

W gronie 13 autorów znaleźli się mgr Weonika Dzięgielewska z tekstem pt. „Why Are We Bound by Evidence? On The Normative Stance of Legal Proof” oraz dr Maciej Dybowski z tekstem pt. „A Good Enough (Meta) Theory of Evidence in Law: An Inferentialist Account”.

Więcej informacji o książce znaleźć można na stronie wydawnictwa.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Publikacje i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.