Księga pamiątkowa „O pojmowaniu prawa i prawoznawstwa. Profesorowi Stanisławowi Czepicie in memoriam”

NakłGrafika przedstawia dwa egzemplarze "księgi pamiątkowej". Jeden prezentuje okładkę, zaś drugi jedną z pierwszych stron zawierającą tytuł publikacji. Nad książkami widnieje tytuł księgi "O pojmowaniu prawa i prawoznawstwa. Profesorowi Stanisławowi Czepicie in memoriam", zaś na dole widnieje napis "Księga pamiątkowa poświęcona Profesorowi Stanisławowi Czepicie"adem wydawnictwa C.H. Beck ukazała się Księga pamiątkowa „O pojmowaniu prawa i prawoznawstwa” poświęcona pamięci zmarłego w 2018 roku Profesora Stanisława Czepity, wybitnego teoretyka prawa, który – przed zatrudnieniem na Uniwersytecie Szczecińskim – swoją karierę akademicką rozwijał na Wydziale Prawa i Administracji UAM, pracując najpierw w Zakładzie Prawniczych Zastosowań Logiki, a następnie w Katedrze Teorii Państwa i Prawa UAM.

Pierwsza część publikacji zawiera prezentację dorobku naukowego Profesora oraz teksty o bardziej osobistym wydźwięku. W tej części znalazło się wspomnienie prof. dr hab. Sławomiry Wronkowskiej o Profesorze Stanisławie Czepicie.

Na kolejne części tomu składają się artykuły naukowe dotyczące głównego tematu pracyZawarte w Księdze teksty nawiązują treścią do poglądów i koncepcji Profesora Stanisława Czepity, a jednocześnie prezentują współczesne spojrzenie na istotę zagadnień prawa i prawoznawstwa. W Części I „Teoria i filozofia prawa oraz etyka” znalazł się tekst prof. UAM dr hab. Marzeny Kordeli, pt.: „Normy prawne jako kategoria norm aksjologicznych”.

Więcej informacji o publikacji można znaleźć na stronie wydawnictwa.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Publikacje i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.