Prof. Sławomira Wronkowska nagrodzona medalem Homini Vere Academico

Z radością informujemy, że 15 lipca 2020 r. prof. Sławomira Wronkowska otrzymała z rąk JM Rektora UAM prof. Andrzeja Lesickiego medal Homini Vere Academico.

Wręczając nagrodę Rektor UAM prof. Andrzej Lesicki podkreślał, że jest ona wyrazem uznania tak dla dokonań Pani Profesor jako badacza i nauczyciela akademickiego, jak i dla jej postawy jako sędziego Trybunału Konstytucyjnego. Laudację na cześć prof. Sławomiry Wronkowskiej wygłosił Dziekan WPiA prof. Roman Budzinowski, który przedstawił jej życiorys i liczne dokonania – zarówno na samym Uniwersytecie, jak i poza nim. Z kolei Kierownik Zakładu Teorii i Filozofii Prawa WPiA UAM prof. Marek Smolak przybliżył w swoim wystąpieniu główne obszary badań Pani Profesor oraz podkreślał, że jej postawa była i jest wzorem dla postawy badacza w życiu naukowym i publicznym.

Wręczenie medalu "Homini Vere Academico" Pani Profesor Sławomirze Wronkowskiej przez JM Rektora UAM prof. Andrzeja Lesickiego fot. Przemysław Stanula (Biuro Prasowe UAM)

Po wręczeniu medalu głos zabrała prof. Sławomira Wronkowska, która podziękowała za wyróżnienie i podkreśliła, że ma ono dla niej charakter wyjątkowy: jej związek z Uniwersytetem trwa bowiem już ponad pięćdziesiąt lat. Prof. Wronkowska wskazała też, że sama bardzo wiele UAM zawdzięcza oraz że planuje spłacać ów dług dalszą pracą naukową oraz kontaktem ze studentami. Tym ostatnim chciałaby bowiem przekazać, że rola prawnika ma wymiar etyczny i że wiedza nabyta na studiach nie powinna być wykorzystywana w niewłaściwych celach.

To drugi medal Homini Vere Academico przyznany członkowi Katedry Teorii i Filozofii Prawa WPiA UAM. W 2018 r. pośmiertnie otrzymał go prof. Jarosław Mikołajewicz.

O wydarzeniu można też przeczytać na stronie internetowej UAM.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Funkcje i nagrody i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.