XXIX Światowy Kongres IVR „Dignity, Democracy, Diversity”

W dniach 7-12 lipca 2019 r. członkowie Katedry: prof. UAM dr hab. Marzena Kordela, dr Maciej Dybowski, mgr Weronika Dzięgielewska i mgr Wojciech Rzepiński uczestniczyli w XXIX Światowym Kongresie IVR (Międzynarodowe Stowarzyszenie Filozofii Prawa i Filozofii Społecznej), który w tym roku został zorganizowany przez Uniwersytet w Lucernie (Szwajcaria).

Od lewej: Dr. iur. Verena Klappstein, dr Maciej Dybowski (stoi) oraz Dr. iur. Thomas Alexander Heiß

W ramach Kongresu w zorganizowanym przez dr. Macieja Dybowskiego (UAM) i Dr. iur. Verenę Klappstein (Uniwersytet w Passau, Niemcy) panelu roboczym pt.: Theory of Legal Evidence. Evidence and Recognition in Law and Legal Theory swoje referaty, prócz samych organizatorów, przedstawili także mgr Weronika Dzięgielewska (Why Are We Bound by Evidence? On the Normative Stance of Legal Proof) oraz mgr Wojciech Rzepiński (Does the Truth Matter? Some Philosophical Remarks on Evidence in Law).

mgr Weronika Dzięgielewska

W panelu wystąpili również: prof. Olivier Leclerc (CNRS, Francja), Dr. iur. Fabian Michl (Westfalski Uniwersytet Wilhelma w Münsterze, Niemcy), dr Bohdan Pretkiel (Instytut im. Mikołaja Sienickiego), prof. Margarida Maria Lacombe Camargo (Universidade Federal do Rio de Janeiro, Brazylia), prof. Giovanni Tuzet (Uniwersytet Bocconiego, Włochy), dr Marcin Romanowicz (Uniwersytet Warszawski) oraz dr John R. Harris (Texas Christian University, USA).

mgr Wojciech Rzepiński

Ten wpis został opublikowany w kategorii Konferencje i seminaria, Wydarzenia i oznaczony tagami , , , , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.