Po wykładzie prof. Stanleya L. Paulsona

W poniedziałek 7 maja 2018 r. odbył się zorganizowany przez Katedrę Teorii i Filozofii Prawa WPiA UAM wykład prof.  Stanleya L. Paulsona z Washington University w St. Louis i z Uniwersytetu Chrystiana Albrechta w Kilonii, pt: „Two Species of Law in Hans Kelsen’s Legal Theory. Why Kelsen Has – by Design – No Theory of Legal Interpretation”. Obok przedstawienia dwóch rodzajów prawa w koncepcji Hansa Kelsen, prof. Paulson skupił się na podobieństwach pomiędzy poglądami Hansa Kelsena i Hermanna Kantorowicza oraz na znaczeniu upoważnienia dla drugiego z wyróżnionych rodzajów prawa: prawa jako aktu woli.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Konferencje i seminaria i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.