Staż naukowy mgr. Mateusza Grabarczyka w Amsterdam Centre on the Legal Professions and Access to Justice

M. Grabarczyk przed budynkiem Amsterdam Law School UvAW październiku br., mgr Mateusz Grabarczyk odbył miesięczny staż naukowy w Amsterdam Centre on the Legal Professions and Access to Justice (University of Amsterdam) pod opieką Prof. Iris van Domselaar. Podczas pobytu mgr. M. Grabarczyk pracował nad projektem pt.: “Judges’ complicity in building non-democratic regimes”, poszukując odpowiedzi na pytanie, dlaczego sędziowie, często wykształceni w warunkach demokratycznych, wspierają i akceptują autorytarną politykę władzy.

M. Grabarczyk podczas wystąpienia dla pracowników UvAW trakcie pobytu, mgr. M. Grabarczyk wygłosił wystąpienie dla pracowników tamtejszego Wydziału Prawa w ramach The Paul Scholten Centre for Jurisprudence at the University of Amsterdam Law School colloquium, podczas którego przedstawił wyniki badań nad ww. projektem, poddając je pod dyskusję z naukowcami Centrum. Komentatorem wystąpienia był Prof. Marc de Werd.

M. Grabarczyk na tle loga ACLPAPobyt badawczy był finansowany w ramach Projektu STER Umiędzynarodowienie Szkół Doktorskich “Towards the internationalization of the Doctoral School of AMU (AMU International Compass)”, współfinansowanego ze środków Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej (NAWA), nr umowy projektowej: PPI/STE2020/1/00007/U/00001.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Granty i staże naukowe, Konferencje i seminaria, Wydarzenia i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.