Członkowie Zakładu na Światowym Kongresie IVR w Bukareszcie

Członkowie Zakładu (od lewej: dr Maciej Dybowski, mgr Mateusz Grabarczyk, prof. Marek Smolak, mgr Weronika Dzięgielewska, mgr Wojciech Rzepiński) przed wejściem do Dimitrie Cantemir Christian University, nad którym wisi baner KongresuW dniach od 3 do 8 lipca w Bukareszcie (Dimitrie Cantemir Christian University) odbył się XXX Jubileuszowy Światowy Kongres Międzynarodowego Stowarzyszenia Filozofii Prawa i Filozofii Społecznej (IVR) „Justice, Community and Freedom”.

W ramach Kongresu członkowie Zakładu zorganizowali dwa panele robocze. W pierwszym, organizowanym przez dra Macieja Dybowskiego (UAM) i dr Verenę Klappstein (Uniwersytet w Passau) zatytułowanym Languages of the Law: Vocabularies and Uses swoje referaty wygłosili członkowie Zakładu: prof. Marek Smolak (The Vocabulary of the Languages of the Law in the Conventional-Pragmatic Perspective), dr Maciej Dybowski (On two kinds of legal concepts), Dr Mikołaj Hermann w trakcie wystąpienia (siedzący za biurkiem)dr Mikołaj Hermann (Application and Applicability of Law in Relation to its Validity. Different Meanings. Different Uses), dr Michał Krotoszyński (Street Naming, Speech Acts and the Law), mgr Weronika Dzięgielewska (Normativity of Law and the Normative Vocabularies in Law. A Pragmatist Route From Legal Situations to Legal Norms; wystąpienie w ramach realizacji projektu badawczego finansowanego przez NCN – Preludium 20, nr 2021/41/N/HS5/02507) i mgr Wojciech Rzepiński („Legal practice” as a part of the European Court of Justice’s vocabulary; wystąpienie w ramach Dr Michał Krotoszyński w trakcie wystąpienia (w tle slajd zatytułowany "What should a worthy theory of transitional justice include?")realizacji projektu badawczego finansowanego przez NCN – Preludium 17, nr 2019/33/N/HS5/01418). Obok członków Zakładu w panelu swoje referaty wygłosili także: Ondřej Glogar (Uniwersytet Masaryka w Brnie), Francesco Ferraro (Uniwersytet Mediolański), Stephen Pethick (Uniwersytet w Kent), Alexandre Hermet (Uniwersytet w Strasburgu) i Ana Van Liedekerke (KU Leuven).

W drugim panelu Intersections of the Practices: Linguistic, Social, Legal organizowanym przez Obraz przedstawiająca publiczność (pełna sala) podczas jednego z paneli roboczych organizowanych przez członków Zakładumgr Weronikę Dzięgielewską oraz mgr. Wojciecha Rzepińskiego w ramach realizacji projektu badawczego finansowanego przez NCN – Preludium 20, nr 2021/41/N/HS5/02507 swoje referaty wygłosili członkowie Zakładu: dr Maciej Dybowski (Science of law as the pragmatic meta-vocabulary: explaining legal concepts via practices), mgr Michał Wieczorkowski (Canons of construction in the legal practice in the light of the skeptical solution), mgr Weronika Dzięgielewska (What is practical about law’s normativity (and why it is the other way round)) i mgr Wojciech Rzepiński (Attitudes Specific to Legal Practice and How to Find Them?). Referaty przedstawili również: David Sierra Sorockinas (Universidad Autónoma Latinoamericana), Cristiano Moita (Zespół badawczay „Normativity, Critique, Change” afiliowany przy Wolnym Uniwersytecie Berlińskim, Uniwersytecie Humboldtów w Berlinie oraz Berlińskim Uniwersytecie Sztuk Pięknych), Alex Horne (Uniwersytet w Cambrigde), Maciej Próchnicki mgr Michał Wieczorkowski podczas wystąpienia (w pozycji siedzącej, prezentujący slajd "Justification of the interpretative decision")(Uniwersytet Jagielloński) oraz Tomasz Zygmunt (Uniwersytet Jagielloński).

Dr Michał Krotoszyński wystąpił również w panelu roboczym Philosophy of Human Rights: Questions on Dignity and Social Construction z referatem zatytułowanym Transitional Justice in Light of Theory of Legal Principles.

Z kolei w ramach prac grupy roboczej nr 2 z referatem The Role of Judiciary Reform and Judges’ Liability within the Transitional Justice Framework wystąpił także mgr Mateusz Grabarczyk (w ramach realizacji projektu badawczego finansowanego przez NCN – Preludium 20, nr 2021/41/N/HS5/02006).

Ten wpis został opublikowany w kategorii Granty i staże naukowe, Konferencje i seminaria, Wydarzenia i oznaczony tagami , , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.