Pracownicy Zakładu Teorii i Filozofii Prawa WPiA UAM na konferencji „O Pojmowaniu Prawa i Prawoznawstwa”

Plakat konferencji zawierający jej tytuł, datę i organizatora. Na drugim planie Temida i młotek sędziowski na tle książek skierowanych brzegiem do obserwatora.W dniach 25 i 26 listopada 2021 r. odbędzie się Ogólnopolska Konferencja Naukowa „O Pojmowaniu Prawa i Prawoznawstwa”, organizowana przez Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego. Konferencja nosi imię Profesora Stanisława Czepity, wybitnego teoretyka prawa, który – przed zatrudnieniem na Uniwersytecie Szczecińskim – swoją karierę akademicką rozwijał na Wydziale Prawa i Administracji UAM, pracując najpierw w Zakładzie Prawniczych Zastosowań Logiki, a następnie w Katedrze Teorii Państwa i Prawa UAM. W Komitecie Naukowym konferencji, obok prof. dr. hab. Tomasza Gizbert-Studnickiego i prof. dr. hab. Leszka Leszczyńskiego, zasiada prof. dr hab. Sławomira Wronkowska.

W ramach pierwszego dnia konferencji prof. dr hab. Sławomira Wronkowska będzie moderować panel nr I, podczas którego prof. dr hab. Marek Smolak wygłosi referat „Aksjologia prawa w ujęciu Stanisława Czepity”. Profesor Marek Smolak będzie też moderatorem panelu trzeciego, który odbędzie się tego samego dnia obrad. Także pierwszego dnia konferencji moderatorką II Panelu Młodych będzie prof. UAM dr hab. Marzena Kordela, zaś moderatorem III Panelu Młodych będzie dr Michał Krotoszyński.

Przekazując zaproszenie od organizatorów, serdecznie zachęcamy do udziału w konferencji.

Więcej informacji na temat konferencji jest dostępnych TUTAJ.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Konferencje i seminaria i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.