Prof. Marek Smolak w książce „Filozofia prawa. Normy i fakty”

Grafika przedstawia okładkę monografii, która jest w kolorze czarnym. W górnej części okładki znajduje się ilustracja lewą częśc huśtawki równoważnej w stanie równowagi, na której siedzi postać (tło jest czerwone z elementami bieli). Poniżej ilustracji znajdują się podstawowe informację o książce (redaktorzy, tytuł, wydawnictwo).)W Wydawnictwie Naukowym PWN ukazała się książka „Filozofia prawa. Normy i fakty” pod redakcją dr. Bogdana Dziobkowskiego i prof. Jacka Hołówki. Jak wskazuje się na stronie wydawcy: „Jej forma jest wzorowana na cenionych w krajach anglosaskich książkach typu Handbook. Zawiera czterdzieści oryginalnych tekstów dotyczących szeroko obecnie dyskutowanych zagadnień, m.in. rządów prawa, konstytucji, suwerenności, równości i dyskryminacji, wol-ności słowa, prawa własności, charakteru norm prawnych, funkcjonowania prawa, sędziów i sądów, etyki prawniczej, rozumowań prawniczych, odpowiedzialności, winy i kary, sprawiedliwości, nieposłuszeństwa obywatelskiego”.

W tomie znalazł się też tekst autorstwa prof. Marka Smolaka zatytułowany „Filozofia prawa Ronalda Dworkina”. Drugim z tekstów pochodzących z Wydziału Prawa i Administracji UAM jest z kolei tekst „Konstytucja rozproszona”, którego autorem jest mgr Przemysław A. Lewicki z Zakładu Prawa Rzymskiego, Tradycji Prawnych i Prawa Dziedzictwa Kulturowego.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Publikacje i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.