Książka dr. Michała Krotoszyńskiego „Modele sprawiedliwości tranzycyjnej” w otwartym dostępie

Dzięki uprzejmości Wydawnictwa Naukowego UAM od dziś w otwartym dostępie zaznajomić się można z monografią dr. Michała Krotoszyńskiego „Modele sprawiedliwości tranzycyjnej”. Książka ta z perspektywy poznańskiej szkoły teorii prawa i poznańskiej szkoły metodologicznej podejmuje problematykę rozliczeń z przeszłością, w przebiegu których młode demokracje mierzą się dziedzictwem naruszeń praw człowieka dokonanych w poprzednim ustroju. Prócz analizy mechanizmów rozliczeń i studiów przypadku, w pracy zamieszczono też kilka postulatów co do właściwych metod takiego rozrachunku. Wszystkich zainteresowanych zachęcamy do lektury. Książka dostępna jest TUTAJ.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Publikacje i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.