Mgr Weronika Dzięgielewska i mgr Wojciech Rzepiński nowymi doktorantami w Katedrze Teorii i Filozofii Prawa

Z radością informujemy, że począwszy od 1 października 2018 r. nowymi doktorantami w Katedrze Teorii i Filozofii Prawa WPiA UAM będą mgr Weronika Dzięgielewska i mgr Wojciech Rzepiński.

Mgr Weronika Dzięgielewska pracę magisterską pod tytułem „Współczesne koncepcje normatywności prawa a pojęcie obowiązywania w poznańskiej szkole teorii prawa” napisała pod kierunkiem prof. Marka Smolaka. Jej zainteresowania naukowe obejmują: pragmatyczne i analityczne teorie prawa, wykładnię prawa, jego aksjologię i metaaksjologię, estetykę prawa oraz zagadnienie automatyzacji i robotyki w prawie.

Z kolei zainteresowania mgra Wojciecha Rzepińskiego koncentrują się na relacjach między prawem a dowodzeniem, filozofii języka, metaaksjologii i aksjologii prawa oraz związkach pomiędzy prawem a tzw. czwartą rewolucją przemysłową. Jego praca magisterska, także obroniona pod kierunkiem prof. Marka Smolaka, nosiła tytuł: „Problem znaczenia językowego normy prawnej w polskim prawoznawstwie”.

Oboje doktoranci aktywnie działali w Kole Naukowym Teorii i Filozofii Prawa im. Zygmunta Ziembińskiego. Mgr Wojciech Rzepiński był jego Prezesem w latach 2015-2018.

Biogramy pracowników i doktorantów Katedry dostępne są TUTAJ.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Obrony i awanse, Wydarzenia i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.