Członkowie Zakładu na Kongresie IVR w Lublinie

Zdjęcie członków Zakładu podczas Kongresu IVR w Lublinie. Od lewej: dr M. Hermann, dr M. Krotoszyński, mgr M. Grabarczyk, prof. dr hab. S. Wronkowska, prof. dr hab. M. Smolak, dr P. Kokot i mgr M. WieczorkowskiW dniach 23 – 25 września 2024 r. na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Marii Skłodowskiej Curie w Lublinie odbył się Kongres Teorii i Filozofii Prawa Sekcji Polskiej Stowarzyszenia Filozofii Prawa i Filozofii Społecznej (IVR) zat. „Zmiany Społeczne a Zmiany w Prawie. Aksjologia, Konstytucja, Integracja Europejska”.

W ramach Kongresu członkowie Zakładu zorganizowali panel naukowy zatytułowany „Normatywność i aksjologia prawa”, który po uroczystym otwarciu przez kierownika Zakładu, prof. dr. hab. Marka Smolaka, był moderowany przez dr. Pawła Kokota. W ramach panelu swoje wystąpienia wygłosili:

• prof. UAM dr hab. Marzena Kordela, referat: „Modi państwa prawa”;
  • dr Mikołaj Hermann, referat: „Ustalanie rodzaju normy prawnej w rekonstrukcyjnej fazie wykładni prawa”;
  • dr Paweł Kokot, referat: „Delegitymizacja porządku prawnego a aksjologia prawa”;
  • dr Michał Krotoszyński, referat: „Czy prawodawstwo symboliczne może mieć charakter normatywny? Kazus uchwał w sprawie tzw. stref wolnych od ideologii LGBT”;
  • mgr Mateusz Grabarczyk, referat: „Normatywny model prawnej odpowiedzialności sędziowskiej: perspektywa sprawiedliwości tranzycyjnej”; oraz
  • mgr Michał Wieczorkowski, referat: „Normatywność Prawa i Pragnienia: Demokratyczny Humeanizm a Quasi-Kognitywistyczne Ujęcie Twierdzeń Prawnych”.

W ramach panelu wystąpił także mgr Patryk Kupis z Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego, który wygłosił referat pt.: „O strukturze uzasadnienia ideologicznego systemu prawnego w rozwiniętej normatywnej koncepcji źródeł prawa Zygmunta Ziembińskiego – zarys problematyki”.

Pełny program konferencji można znaleźć na stronie Kongresu.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Konferencje i seminaria, Wydarzenia i oznaczony tagami , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.